Puffinpictures
light
Puffin
Pictures

Administrační systém ARA

ARAChcete mít možnost editovat své webové stránky z jakéhokoliv místa na světě, kde funguje internet?
Chcete mít svůj web stále aktuální? 
Nechcete čekat až bude mít webmaster čas?
Pak vám pomůže ARA!

Publikační systém ARA byl navržen tak, aby byl co nejvíce flexibilní a bylo ho možné použít pro různé typy stránek (firemní prezentace, internetový magazín,...). Další výhodou ARA jsou větší možnosti přizpůsobení vzhledu stránek potřebám provozovatele webu. Není zadarmo ale funguje jako služba "na klíč":

 • Redakční systém zprovozním na vašem hostingu, pokud nemáte zatím hosting ani doménu, zařídím vše potřebné.
 • Redakční systém je modulární, poskládám ho dle vašich potřeb a udělám v něm i další úpravy podle vašich požadavků.
 • Pro začátek jej i naplním vámi dodanými texty, obrázky a dokumenty, pokud nebudete mít čas to udělat sami.
 • Postarám se o to, aby byl dobře dohledatelný ve vyhledávačích (SEO, SEM, propagace webu, a tomu podobně...)
 • Samozřejmostí je i následná technická podpora, takže kdybyste v budoucnu potřebovali na webu něco změnit nebo upravit, budu rád k dispozici. Tato služba je zvlášť zpoplatněná.

ARA může pomoci zejména zaneprázdněným živnostníkům a malým firmám. Je to  marketingový nástroj, který má svou hodnotu v modularitě a přizpůsobení potřebám uživatele. Pomocí redakčního systému si vytvoříte jakéhosi marketingového virtuálního pracovníka, který přiláká zákazníka, představí mu Vaši firmu a zboží, nebo služby, které nabízíte. Je k dispozici 24 hodin denně a  nepotřebuje od vás mzdu.

A vždy, kdy je potřeba na stránkách něco změnit, opravit, doplnit - nejste odkázáni na mou pomoc, můžete tak učinit  i sami. Naopak, pokud budete potřebovat nějakou hromadnou změnu ve vašich textech, nastavení rubrik a podobně, rád vám v tom pomohu - je to pro mne časově nenáročný zásah do databáze  a vy se tak dopracujete k výsledku rychleji, než kdybyste museli něco pracně opakovaně zadávat.

V současnosti existují dvě verze redakčního systému ARA. Tento web je ještě ve staré verzi. Nová ARA vznikla díky pomoci boží a Nette Frameworku :-) Bude postupně nahrazovat starou vypelichanou ARu.

Co ARA dokáže:

ARA umožňuje definování rubrik (položek menu stránek) a nastavení individuálního chování rubrik. To znamená, že například v jedné rubrice se mohou zobrazovat články s perexy (obrázek a k tomu krátký text o čem článek bude). V jiné rubrice se zase může objevit třeba jen jeden samostatný článek a v jiné seznam textů.

ARA  mimo jiné umožnuje vkládání článků i s vymezením platnosti. Je možno ke  článku připojit obrázek i soubor, editovat text v textovém editoru či pomocí html tagů. V případě vymezení platnosti článku je možno nastavit, co se má s článkem  dále stát (přesun do jiné rubriky, vymazání...). Ke každému článku zvlášť si můžete nastavit klíčová slova (key words) a popisek (description). Do záhlaví stránky v prohlížeči se automaticky promítne název  článku. Toto je malý příklad, jak se snažíme optimalizovat stránky vytvořené v redakčním systému ARA pro vyhledávače (SEO).

Obrázky vkládané do textu mohou být textem obtékané, mohou být vloženy jako miniatura, která po kliknutí ukáže obrázek v původní velikosti.

Varianty redakčního systému:

ARA/A  umožňuje publikaci textů, (obrázků, tabulek a pod.), ale bez úprav menu uživatelem.

ARA/B  umožňuje  publikaci textů, (obrázků, tabulek a pod.) a editaci víceúrovňového menu stránek.

ARA/C umožňuje publikaci textů, (obrázků,  tabulek a pod.) a editaci víceúrovňového menu stránek. Navíc obsahuje  vybrané doplňkové moduly:

 • Fulltextové vyhledávání v publikovaných textech
 • Mapa stránek - snazší orientace ve složitějších webech
 • Generování RSS
 • Anketa -  snadno zjistíte, co návštěvníky vašeho webu zajímá
 • katalog souborů (dokumentů) - fulltextové vyhledávání a také vyhledávání pomocí klíčových slov a logických podmínek

Moduly, které je možno implementovat samostatně:

 • Galerie fotografií - slideshow, posílání pohlednic...
 • Jednoduchý E-shop - s feedem pro Zbozi.cz, Vybereme.cz a Heureka.cz.
 • Help Desk

Všechny varianty redakčního systému mají rozhraní na upload obrázků a  souborů na web. Obrázky i soubory jsou zařazeny do přehledných katalogů pro opakované použití. Stránky vytvořené v redakčním systému budou mít validní, čistý kód. Budou velmi dobře čitelné pro fulltextové vyhledávače.

K jednotlivým článkům si můžete přidávat propojení na sociální sítě: Facebook, Tweet, Pinterest atd...

Layout vašeho webu bude responzivní, takže se bude dobře zobrazovat i na tabletech a chytrých telefonech.

Ceník redakčního systému ARA, jeho modulů a dalších služeb

Vytvořeno redakčním systémem ARA

Copyright © 2018 František Prokop

All rights reserved

Nyní se nacházíte na stránce: Úvodní stránka  > Redakční systém