Puffinpictures
light
Puffin
Pictures

Zajímavé odkazy

Bezkempu.cz - tip na táboření v Česku mimo kempy. Pokud zrovna nemilujete přeplněné kempy, tak tady si vyberete místo k noclehu se souhlasem majitele pozemku, ceny jsou mírné. 

Lupa.cz - server o českém internetu. Pomůže vám například s výběrem připojení, můžete si změřit svou aktuální rychlost připojení k Internetu, zjistit, komu patří která doména atd...

Fígle pro Google: vyhledávejte jako profíci -  článek ze ŽIVĚ.CZ.

Klávesové zkratky ve Windows - klávesy nebo kombinace kláves, které nabízí alternativní způsob, jak udělat něco, k čemu byste jinak použili myš.

Womo-stellplatz.eu - parkování karavanů a obytných vozů - web a aplikace obsahující informace Stellplatz (místa, kde je k dispozici i základní zázemí pro karavany) a parkovišťích pro karavany v Evropě.

Uschovna.cz - posílání velkých souborů přes internet. Potřebujete k tomu jen svoji e-mailovou adresu a taktéž adresy těch osob, kterým data posíláte. A slušné připojení na Internet, aby odeslání netrvalo příliš dlouho. Soubor odešlete na server, odkud si jej budou moci lidé, kterým to posíláte, stáhnout do čtrnácti dnů. Dostanou k tomu odkaz do e-mailu. Pokud potřebujete poslat hodně souborů, například fotky, zazipujte je před tím do jednoho datového balíku, bude s tím méně práce, jak pro vás, tak pro ty ostatní...

Error 404 a další chyby, co číhají na webu - Jsou tady už od vzniku internetu a často se s nimi setkáváme - chyby protokolu HTTP. Mají své důvody a také označení, které znalému uživateli prozradí, co je špatně  -  článek ze ŽIVĚ.CZ

Konverze formátu zeměpisných souřadnic - pěkná pomůcka pro uživatele GPS

Texmod - výborná stránka pro práci s textem, kterou každý občas může potřebovat. Co všechno umí:

  • Odstranění diakritiky
  • Hezký přeposlaný e-mail
  • malá/VELKÁ písmena
  • Text pozpátku
  • Odstranění HTML tagů
  • Typografie v HTML
  • Převod na HTML entity

Konverze PDF do Wordu -  online konverze souboru, která skutečně funguje.  Samozřejmě, složitější grafiku do Wordu bezchybně nejspíš nepřevede, ale zatím je to to nejlepší, co jsem objevil. Soubor převedený do Wordu mi přišel cca do deseti minut mailem a výsledek byl opravdu výborný.

On-line OCR - Webová online služba New OCR slouží k převodu textu v podobě obrázku do textové podoby.

Pravidla českého pravopisu -  nepostradatelná pomůcka pro nás všechny, na českých internetových stránkách je stále chyb jak máku...

Internetová jazyková příručka - slovníková  a výkladová část - umí ukázat skloňování podstatných jmen, časování sloves, stupňování přídavných jmen, v případě nejednoznačnosti nabízí rozcestník podle významu (jinak neuvádí význam sloves). Obsahuje obecný výklad k pravopisu a mluvnici.

On-line antivir ESET - jednoduchá a bezplatná internetová služba, která uživatelům poskytuje nástroj na vyhledávání a odstranění různých druhů počítačových hrozeb, bez potřeby mít nainstalovaný antivirový program. Využívá technologii ThreatSense® a pracuje s nejnovějšími virovými databázemi. 

Monitoring serverů - měření dostupnosti stránek - kontrola dostupnosti  WWW stránek s posíláním statistiky na váš e-mail. V případě, že vám stačí kontrola stránek v intervalu 10 minut, máte službu zdarma.

Hoax - jistě vám chodí  mnoho různých "zaručených zpráv", které vám někdo přeposlal a  u kterých si kolikrát nejste jisti, jestli jsou pravdivé. Takže pokud vám přijde e-mail, že jste vyhráli milión -  raději se podívejte na web, který se věnuje speciálně tomuto fenoménu...

Kdo mi volal? (Telefonický SPAM) - stává se vám určitě že vás obtěžují různé společnosti nabídkami, o které ani nestojíte. Pokud naleznete na svém mobilu změškaný hovor u čísla, které vám nic neříká, můžete si jeho majitele zjistit právě na tomto webu.

Kalkulačka DPI na Paladix.cz - zde zjistíte, jak může být vaše fotka velká při tisku, nebo velikost výsledného obrázku v pixelech při digitalizaci snímku.

Letový provoz nad Evropou on-line:  Flightradar24 pěkně v grafické podobě...

Dopravní informace v ČR i s plánovačem cest (Mapy.cz)

Předpověď počasí z norského portálu YR.NO v českém jazyce.

Park4night.com  - tipy na místa k přespání od lidí, kteří cestují po Evropě s karavanem, nebo dodávkou upravenou k bydlení.

Ourbumble.com  databáze kempování na divoko (kempování mimo kempy) v rámci Evropy.

Soupis památek - encyklopedický přehled památek a historických osobností v české republice.

360cities.net - Krásné panoramatické záběry z mnoha míst světa.

Jaká je moje IP adresa - zjištění IP adresy verze IPV4 i IPV6, rychlosti připojení k internetu, pingu, operačního sytému, verze prohlížeče a spousty dalších užitečných věcí.

Worldometers  - přehledná statistika o tom, co se zrovna ve světě děje. Obsahuje zejména dost varující čísla.

Rádia on-line z celého světa.

Osel,cz (Objective Source E-learning) - zajímavé články ze světa vědy a techniky

Planetárium on-line - Nejprve vyberete místo, kde se nacházíte, pak můžete dát do hledání objekt, který na obloze hledáte.

Vytvořeno redakčním systémem ARA

Copyright © 2018 František Prokop

All rights reserved

Nyní se nacházíte na stránce: Úvodní stránka  > Užitečné odkazy