Lupa.cz - server o českém internetu. Pomůže vám například s výběrem připojení, můžete si změřit svou aktuální rychlost připojení k Internetu,
zjistit, komu patří která doména atd...
Přípony - máte soubor s pro vás neznámou příponou a nevíte jak ho otevřít, nebo k čemu je? Tak tady ten odkaz vám pomůže.
Fígle pro Google: vyhledávejte jako profíci - článek
ze ŽIVĚ.CZ
Klávesové zkratky a povely myší pro Windows 7 - článek ze ŽIVĚ.CZ
Uschovna.cz - posílání velkých souborů přes internet. Potřebujete k tomu jen svoji e-mailovou adresu a taktéž adresy těch osob, kterým data posíláte. A slušné připojení na Internet, aby odeslání netrvalo příliš dlouho. Soubor odešlete na server, odkud si jej budou moci lidé, kterým to posíláte, stáhnout do čtrnácti dnů. Dostanou k tomu odkaz do e-mailu. Pokud potřebujete poslat hodně souborů, například fotky, zazipujte je před tím do jednoho datového balíku, bude s tím méně práce, jak pro vás, tak pro ty ostatní...
Error
404 a další chyby, co číhají na webu - Jsou tady už od vzniku internetu
a často se s nimi setkáváme - chyby protokolu HTTP. Mají své důvody a také
označení, které znalému uživateli prozradí, co je špatně - článek ze ŽIVĚ.CZ
Historická ortofotomapa
české republiky z let kolem roku 1950. Snímky poskytl Vojenský
geografický a hydrometeorologický úřad. Na mapě si můžete nechat zobrazit
roky snímkování a případně evidovaná místa s možnou kontaminací. Do
historických snímků si můžete promítnou popisky současných ulic, případně lze
snadno přepínat mezi současnou podobou. Mapa je na webu České informační agentury
životního prostředí.
Konverze formátu zeměpisných souřadnic - pěkná pomůcka pro uživatele GPS
Texmod - výborná
stránka pro práci s textem, kterou každý občas může potřebovat. Co všechno
umí:
Další test bezpečnosti - Paranoia (ESET) - spolu s mnoha šikovnými nástroji (IP, WHOIS, WHOISIP, DIG, PING, TRACE, PROXY)
Monitoring serverů - měření dostupnosti stránek - kontrola dostupnosti WWW stránek s posíláním statistiky na váš e-mail. V případě, že vám stačí kontrola stránek v intervalu 10 minut, máte službu zdarma.
Hoax - jistě vám chodí mnoho různých "zaručených zpráv", které vám někdo přeposlal a u kterých si kolikrát nejste jisti, jestli jsou pravdivé. Takže pokud vám přijde e-mail, že jste vyhráli milión - raději se podívejte na web, který se věnuje speciálně tomuto fenoménu...
Kdo mi volal? (Telefonický SPAM) - stává se vám určitě že vás obtěžují různé společnosti nabídkami, o které ani nestojíte. Pokud naleznete na svém mobilu změškaný hovor u čísla, které vám nic neříká, můžete si jeho majitele zjistit právě na tomto webu.
Paladix - velmi dobré stránky pro fotografy.
Kalkulačka DPI na Paladix.cz - zde zjistíte, jak může být vaše fotka velká při tisku, nebo velikost výsledného obrázku v pixelech při digitalizaci snímku.
Jízdní řády - autobusové i vlakové.
Letový provoz nad Evropou on-line: Flightradar24 pěkně v grafické podobě...
Dopravní informace v ČR i s plánovačem cest (Mapy.cz)
Předpověď počasí z norského portálu YR.NO v českém jazyce.
Soupis památek - encyklopedický přehled památek a historických osobností v české republice.
Portál doktorka.cz - všechno možné o zdraví: terapie, bylinky, cestování, diety a hubnutí, duchovno, kosmetika, psychologie, rodina a děti, sex a vztahy, vitamíny, zdravá výživa, literatura... atd.
Porovnávání cen energií - průvodce, který vám pomůže v najít nejlevnějšího dodavatele energie. Samozřejmě v rámci České republiky.
360cities.net - Krásné panoramatické záběry z mnoha míst světa.
Moje IP adresa - zjištění IP adresy verze IPV4 i IPV6, rychlosti připojení k internetu, pingu, operačního sytému, verze prohlížeče a spousty dalších užitečných věcí.
Worldometers - přehledná statistika o tom, co se zrovna ve světě děje. Obsahuje zejména dost varující čísla.
Expedice TITANIC - Zde bude možno sledovat výpravu a ve 3D animaci se potopíte z hladiny až k vraku, můžete zkoumat jednotlivá místa mořského dna v okolí havarované lodi, podíváte se na videa a fotografie z expedice (aktuálně je zastupují záběry z předchozích výprav) a dozvíte se podrobnosti i o technice použité k expedici. Velmi zajímavé...
Vatikán ve 3D - virtuální prohlídka - naprosto úžasné...
Panorama Prahy - Neuvěřitelný projekt. Ze seznamu věží si vyberte, ze které se chcete podívat. Nejlepší je dát si FULLSCREEN a pak už jenom hýbat stisknutou myší nebo se pohybovat šipkami. Je to 360 stupňů dokola a 180 ze země až do nebe. TOHLE SE OPRAVDU POVEDLO - NENÍ KRÁSNĚJŠÍ MĚSTO
Rádia on-line z celého světa.